3D Studio Max Workspace Düzenleme

Merhaba
Cinema 4D ile modelleme yapanlar genelde 3D Studio Max ve Maya tarzı daha çok teknik ve detaylı bir arayüze sahip programların kullanımını zor bulurlar. Zaten Cinema 4D ile modellemeye başlayanlar 3DS Max programının arayüzünü çok karmaşık bulup Cinema 4D’yi tercih eden kimselerdir.

Bu yazımızda Cinema 4D ile modelleme yapıp 3DS Max programına geçiş yapmak isteyen ya da Max programıyla da çalışmak isteyen kullanıcıların programın karmaşık gelen arayüzünü kendi alışkanlıklarına göre nasıl düzenleyebileceğini anlatmaya çalışacağız.

Teknik ve zor anlaşılır görünen Max programında aslında pek çok 3D tasarım programında bulunmayan çok etkili araçlar mevcut. Bunun için her 3D modelleme sanatçısının temel de olsa aşina olması gereken bir programdır 3DS Max.

Cinema 4D Kullanıcıları için 3D Studio Max Arayüzü

Çalışma sistemi açısından Cinema 4D ile 3DS Max programı arasında birçok farklılık mevcut. Bunları kısa sürede aşabilmeniz için 3D Studio Max arayüzünü Cinema 4D kullananlar için nasıl düzenlenebileceğini anlatmaya çalıştık.

Videoyu İzle:

Yorumlar

 • aydin
  Cevapla

  Tebrik ederim çok yararlı bir paylaşım olmuş.

 • Gokhan
  Cevapla

  ellerinize emeğinize sağlık çok basarılı,tebrikler iyi haftalar diliyorum.

 • Gokhan
  Cevapla

  bu arada birsey eklemek istiyorum; 3DS max te patch modeling özelliği var demissiniz,C4D uzerinde Polygon Pen ile aynı özellik degilmi bu acaba? C4D son sürümlerine yeni eklenen bir özellik Polygon Pen,asagidaki linkte bununla ilgili bir video var,belki incelemek isterseniz,tekrar tesekkürler.
  https://www.youtube.com/watch?v=hplKLFJrQXU

  • Halid Harun Gemalmaz

   Patch Modelleme çok farklı bir konu. Cinema 4D’deki Polypen ile alakası yok. 🙂 Buna da değiniriz bir ara. Ben teşekkür ederim.