Çardak Modelleme Video Blog | Truva Design

Çardak Modelleme Video Blog

Merhabalar; Facebook grubumuzda sorulan bir soru üzerine hair objesi kullanarak çardak modelleme yöntemini anlatmaya çalıştık.

Herhangi bir objeyi modellemeden önce kullandığımız programın bize hazır sunduğu sistemlerden en kolay hangisiyle modellenebileceğini doğru tespit etmeye çalışırız. Bamboo tarzı kubbeli yapıların modellenmesinde kullanılabilecek en uygun sistem Cinema 4D için Hair sistemidir.

Hair objesi kullanarak saç modellenebileceği gibi halı, tüğlü yüzeyler, suet yüzeyler, sakal, çalılık, ağaç ve daha birçok objeyi modelleyebiliyoruz. Bunların dışında video da anlattığımız çardak modelleme dersindeki Bamboo şeklindeki çatının modellenmesinde kullandığımız yöntemdeki gibi formları da Hair Objesi kullanarak modelleyebilirsiniz.

Hair Objesi ile çardak modelleme

Cinema 4D Hair objesi ile birçok şey modellemek mümkün özellikle bir yüzeyi ya da formu olmayan saç, çimen, ağaç, yaprak ve rasgele dağıtılması gereken parçaları hair objesi ile birbirine bağlayarak cloner özelliği ile çoğaltarak dallanmalı bir çok geometriyi kolaylıkla oluşturabiliyoruz.

Videoyu İzle:

Yorumlar