Yıllarca 3Ds Max girdabında savrulup dururken ya da daha doğrusu lüzumsuz bir çok detay içerisinde boğulurken bir meslektaşımın tavsiyesi ile Cinema 4D ile karşılaştım. Açıkçası önyargım ve Türkçe materyal azlığı canımı sıksa da, başka bir meslektaşımın emek vererek hazırladığı bu çalışma ile “vay arkadaş ya” demekten kendimi alamadım. Sağ olsun var olsun. Eh unutmamak lazım gayret kuldan takdir yaradandan… “Emeğine sağlık adamım” ümidim hem dünyada hem de ukbada bonus olarak alırsın emeğinin karşılığını, ne de olsa “o razı olsun” dedim içimden emeğin için…

Fatih ergincan

Öncelikle arkadaşlar şunu söylemek istiyorum, ister hobi, ister profesyonel amaçla düşünün farketmez, ihtiyacınız olan tüm dersler, detaylar, arşivler burada mevcut. Fatih hocam sadece bir ürün satmıyor. Size tüm deneyimini, bilgisini aktarıyor ve ne zaman bir sorunum olsa hemen yardımcı olur. İşin güzel yanı tüm bunlara çok uygun rakamlara sahip olabiliyorsunuz. Herşey için tekrar çok teşekkür ederim 🙂

Veli Güzeldere

Bence söylenenin ötesinde bir site cunku daha 3 ay öncesine kadar program bilgim yokken şimdi modelleme yapıyorum bu kadar kısa zamanda bu kadar programı öğrenmem sizin sayenizde olsu o güzel anlatımlarınız sayesinde!

Mehmet Ateş

Öncelikle herkese öneriyorum c4d’nin kolaylığını,(kolaylıktan kastım mükemmel bir arayüz) her iki işletim sistemindede olması (windows ve mac ) bunlar benim için önemli detaylar ama en güzel yanıda truvadaki derslerle 2 ay içerisinde belli bir seviyede işler çıkarmam, tabii zamanla bu grupdaki arkadaşlar ve fatih beyin desteğiyle her geçen gün geliştiriyorum.www.truvadesign.tv ‘deki üyelikde baya ucuz öğrenci işi yani normalde diğer sitelerde sadece 1 ders fiyatına tüm derslere sahip olabiliyoruz ve sadece c4d değil ps vray ve lumion gibi yakında unreal bile gelebilir diye düşünüyorum

Aslan Uğraç

Bundan yaklaşık 2 yıl önce çok araştırdım ve çok ders izledim ve fakat bir türlü gerçek anlamda sistemli ve detaylı anlatım bulamadım. Ve sanırım internette bir yılım böyle sistemsiz derslerle geçti. Ama tesadüf eseri Truva Desing ile tanıştık ve ben bu eğitimleri aldıktan kısa süre sonra çok ciddi anlamda ilerleme kaydettim. Üstelik tam gün bir işim olmasına rağmen akşamları Truva Desing derslerini izleyerek kendimi geliştirdim. Artık bu alanda profesyonel olarak iş yapıyorum ve bir facebook ve website miz var. Truva Desing bu alanda özellikle ülkemizde çok ciddi anlamda ilerlememizi sağladığı ve hizmet ettği için çok teşekkür ederim. Ve ayrıca ne zaman bir soru sorsam ve bir konuda yardımını istesem Fatih Eksi, mutlaka cevap vermesi ayrıca belirtmem gerekir. Bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle Truva Desing derslerini izlemeniz gerekir derim.

Sefa Besleyici

Uzun zamandır 3Ds Max kullanıcısıyım. Truva Design veFatih sayesinde çok istediğim Cinema 4D ye geçiş yaptım. Fiyat performans olarak kesinlikle kıyas kabul etmeyecek çok kaliteli ve düzgün bi arşiv. Emeği geçen herkesin eline, zihnine sağlık. Kendini geliştirmek isteyip kaynak bulamayanların üşünmeden alınması gereken bi üyelik ve ders.

Berkay Benturkum

Cinema 4d öğrenmek istiyorsanız dogru adres truvadesign. Türkçe kaynak da tek geçerim. Fatih Eksinin guzel anlatımı ve kendisininde mimar olmasi eğitim setlerine yansıyor. Truva design ile hızlı bir şekilde öğrendim… öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim smile ifade simgesi

Necmeddin Enginoğlu

Günümüzde birçok yabancı kaynaktan çok daha iyi halde olan bir türkçe kaynakdır. Eğitim kalitesi ve zengin içeriği ile hangi derece olunursa olunsun kesinlikle izlenmesi ve takip edilmesi gereklidir.

Hüdai Mahmut Avcı

Herşey çok güzel ve yoğun bir emek verilerek hazırlanmış.Hocam çok teşekkürler.Benim görüşüm Allplan veya ArchiCAD eğitimi olsa site tadından yenmez.

Oğuzhan Toker

Her alanda uygun video var.Cinema 4d hakkında öğrenmediniz şey kalmayacak.Ayrıca Truva Design grubunda anlamadığınız şeylere soru sorarak cevap alabilirsiniz.Bu arada Photoshop ve mimari hakkında dersleride mevcut. Eğer Truva Design’a üye değilseniz büyük şeyler kaybettiniz.Herkese tavsiye ederim smile ifade simgesi

Yunus Emre Arslan

Bana kalırsa üyelik paketlerine aylık üyelik ve uygun bir fiyatta dahil edilmeli, bu sayede yarı profesyonel kişilerde sadece öğrenmek istediği bölüm ile ilgili kısa üyelik ve cüzi ücret karşılığında Truva Design den memnun kalabilir.

Soner Dilek

Truvadesign faydalı bir portal olmak dışında aynı işi bir kesimin toplandığı alanlardan biride oldu. O yuzden görmeyi arzuladığım ayrı bir bölüm var, daha öncede tartışılmıştı. fiyatlandırma rehberi. şu dönem ortak bir dil ve birim oluşturamadığımız tek konu.

Yunus Emre Sekban

Bence zengin cinema 4d,lumion,photoshop anlatım videolariyla bu zamana kadar yapılmamış bir sistemi olusturdunuz,daha da gelişecek tahminimce
Hocalarımın ellerine sağlık diyorum
Archicad ile ilgili dersler de olursa çok iyi olur
Emeğinize Sağlık

Yiğitcan Yardımcı

Truvadesign sadece cinema 4d yazılımı değil, (Photoshop,Lumion, Vray) yazılımları ve eklentileri kapsayan çok başarılı bir eğitim sitesi. Türkçe kaynakların yok denecek kadar az olduğu bir ortamda büyük hizmet…Sadece yeni başlayan arkdaşların değil programı kullanan ve gelişime açık herkesin faydalanabileceği bir eğitim sitesi. Fatih Eksi eğitim konusunda tecrübeli bir arkadaşımız, site dışında buradan sürekli yardım alabilirsiniz.

Özgür Elitok

0’dan 100’e klasikleşmiş tabir için Cinema 4D’de Türkiyede eğitim seti adına Truva Design eğitmen olarak Fatih Ekşi vardır. Photoshop bilgisi olanlar için bile post ve manipülasyon konularında ayrıca render ve 3D animasyon konularında bu adamdan öğreneceğiniz çok şey var güvenin bana smile ifade simgesi

Hüseyin Uçar

Gün geçmiyorki truva design yenilikleri bitmesin. Monotonlaşmış çizim ve eğitim sektörünün çok uzağında hızlı ve kendinden emin adımlarla ilerleyen bir kalitesi var. Fatih ekşi hocamızın bu gayretini ve başarısını takdir etmemek elde değil. Siteni ve eğitimlerini herkese ulaştırmaya çalışıyoruz. Allah yar ve yardımcın olsun

Gani Yıldırım

her zaman tavsiye ederim çünkü çok fazla faklı kaynaktan ders izledim c4d türkçe kaynak konusunda 0 -dan profesyonelliğe götürür bu setler

Fırat Çağlar

Uzun zamandır Cinema 4D kullanıcısıyım. Fakat bunu kendi imkanlarımla ve arkadaşlarıma sorarak öğrenmiştim. Haliyle belirli püf noktalardan haberim yoktu. Truva Design eğitim setini tekrar izleyerek proje kurtarıcı püf noktalar öğrendim. Türkçe kaynak sıkıntısı bizim programda üst düzeyde, Truva Design ise her geçen gün kendisini yenileme gayreti olan bir kuruluş. Kendini güncel tutmak isteyen ve gördüğü çalışmalarla motive olmak isteyenler için tavsiye ederim. Teşekkürler..

Muhammed Sıddık Eskin

yeni tanıştığım herkese tavsiye ediyorum. fiyatı uygun, fazlasıyla yeterli ve sektörde en üst kalitede

Muhammed Zeyd Doğu

Yaklaşık bir sene önce Cinema 4D’nin bütün setlerini almıştım Truva’nın. 3D dünyasına ilk adım attığım zamanlarda bana olan faydasını anlatamam bu eğitimlerin. Kendi dilimde gayet samimi bir şekilde aldığım bu eğitimler sayesinde kendi işime (flash ile e-learning) 3D animasyonlar ve modellemelerde katmış oldum . Bu olumlu geri dönüşlere sebep oldu ve bana artık tamamen 2 boyuttan 3 boyuta geçmenin zamanının geldiğini söyledi. Tabi gelişen teknoloji ve teknikler eğitimin hiç bir zaman bitmeyeceğini söylüyor bize. Truva Cinema 4D R14 versiyonunu çıkardı ve beraberinde bir sürü yenilik getirdi. İşte Truva’nın R14 versiyonu için hazırladığı bu videolar bir öncekilerin üstüne daha fazla değer ve kalite koyup biz C4d sevenlerin hizmetine sunuldu.

Anlatım ve kalite 10 numara ki bunu Fatih’w söyledim eğitim içerisinde çıkan sorunlar ve hatalara Fatih gayet samimi bir şekilde çözüm getiriyor bu çok büyük bir artı arkadaşlar. Hani bir sorun çıktı ben bunu bir daha çekeyim dememiş Fatih, çıkan hatayı orada analiz edip düzeltmiş bu hata bir eğitimdir arkadaşlar.

Kesinlikle tavsiyemdir fiyat inanılmaz uygun. Video dersler kurs ortamlarından çok daha yarar sağlar bize çünkü her an elimizin altındadır.

Beni heyecanlandıran diğer bir konu yukarda bahsedilen içerik dışında Fatih’ın bize başka sürprizleri olması. Bana benim merakımdan dolayı mailde biraz bahsetti ama bu sürprizler kendi kaleminden öğrenmeniz daha yararlı olur. Benim tavsiyem gelecek sürprizler öncesi bu yeni eğitimi alıp alt yapınızı sağlamlaştırmanızdır.

Yazımı okuyan arkadaşlar yanlış anlamasın bende Fatih’i en az sizin kadar tanıyorum yani benim video hocam  Sadece Cinema 4D’nin Türkçe eğitim konusunda elini taşın altına sokan tek kişi olduğundan ve bu işinde üstesinden layıkıyla geldiğinden dolayı kendisine saygım vardır. Tahminim benden çok küçük ama hocam demekten haz aldığım birisi. Saygılar sevgiler arkadaşlar.

Anıl

Herşeyden önce emeğinize teşekkürler.Kursa gitmek isteyipte zamansızlıkdan yada maddi sıkıntılardan dolayı gidemeyen Cinema 4d kullanıcıları için büyük kolaylık olmuş.Emeğinize sağlık.Kurs ücretlerini malum herkes biliyordur ne kadar olduğunu.Bu setler sayesinde kursa gitmek gibi bir derdim kalmadı artık.Hem zamandan hemde kurs ücreti gibi bir ücretten tasarruf ettim.Anlatımlar son derece başarılı ve detaylı.Cinema 4d yi öğrenmek kullanmak isteyen bütün arkadaşlara tavsiye ederim, bu fiyatlara bu eğitim setlerine sahip olmak imkansız.Vermiş olduğunuz ücretin karşılığını fazlasıyla eğitim setlerinden almış oluyorsunuz.

Hakan Turan

Fatih bey gerçekten emeginize saglık egitim setini yeni edindim anlatımlar ve kalite olarak çok iyi diyebilirim. Cinema4d kullanmaya yeni başlayanlar ve orta seviyede olanlar için çok iyi bir anlatım. herşey için teşekkürler iyi çalışmalar….

Selçuk Akyiğit

Bundan yıllar önce Türkiye’nin 3. büyük şehrinde grafik tasarımla ilgili çeşitli kaynaklar aramıştım. Bakmadığım kitapçı kalmadı hayli uzun arayışlar sonucu anladım ki, maalesef Türkçe kaynak yoktu. Daha sonra tesadüfen sahaf benzeri bir yerde 1980′li yıllara ait almanların o meşhur grafik tasarım dergisi olan novum’u buldum. Henüz internetin olmadığı dönemler tabiki ilaç gibi gelmişti. Zaman geçtikçe Grafik Tasarım ile ilgili kaynaklar çoğaldı.

Benzer arayışa bundan 1-2 yıl önce CINEMA ile ilgili girdim. Ama arada bir fark vardı artık ne sahaflara ne de şehirlere tıkılıp kalıyorduk bir ekranla dünyanın öbür ucuna uzanıp başklarının evine, ofisine deneyim ve paylaşımlarını yaygınlaştırdıkları her yere uzanıp bilgiye ulaşıyoruz yine de gelip tıkandığın bir nokta var o da kendini en iyi ifade ettiğin ve ifade edilen şeyi en iyi şekilde anladığın ana dilindeki kaynakların eksikliği.

Olan bir kaç kaynak ya eski ya çok kötü bir sesle anlatılmış ya da bölük pörçük. truvadesign bu anlamda büyük bir eksiği dolduruyor diye düşünüyorum. Özellikle CD4′nin R14 versiyonu için hazırlanmış olan bu detaylı set kesinlikle büyük bir eksiğin giderilmesi anlamında bırakın meraklılar için ülke adına büyük bir hizmet. Umarım gerekli desteği alıp bundan sonrada sürekli güncel versiyonlar için eğitim setleri çıkarmaya devam ederler.

Başarılar…

Önder

Cinema 4d yi bir tasarım ofisinde kullanırlarken görmüştüm.Sonra nasıl bir program olduğunu araştırdım.Bilgisayarıma indirip denedim. Diğer öğrendiğim 3d programlarından daha kullanıcı dostu ve daha kolay çabucak ısındım.Yapılan işlere baktığımda 3d nin hakkını veren esnek bir yapısı var.Bu programı öğrendiğimde güzel işley yapıcağımı düşünüyorum.Bunun üzerine kendimi geliştirebiliceğim kaynaklar aradım.Truva design ı buldum. Fatih beyin yaptığı çalışmaları gezdim.Beğendim.Sonra eğitim setini almaya karar verdim.Ben ki kurslara milyarlar vermiş biri olarak kursta anlatılanlardan daha iyi diyebilirim. Fiyatıda bence bu hizmete göre gerçekten uygun. Kaçırmayın !

Özgür Çak

Herkeze iyi günler. Öncelikle Fatih beye teşekkür etmek istiyorum “Cinema 4d” eğitim setini profesyonel bir şekilde hazırlamış. Cinema 4d veya Photoshop öğrenmek isteyen arkadaşlar varsa şidetle tavsiye ederim harcayacağınız ufak miktarlarda para, alacağnız bilgi çok daha fazla olacaktır. “Cinema 4d” Türkçe eğitim setini aldım ve çok memnunum ve baya bir ilerleme sağladım.

Reyhan Topçu